LOGO HASPORT

Olympiáda mateřských škol

 

JIŘÍKOV byl svědkem Olympiády mateřských školek.

„Měli jsme tu celkem devět školek a zhruba sto dětí. Děti se zábavnou formou naučily něco nového, zasportovaly si. Ale hlavně si všechno užily," podotkla Lenka Majáková, ředitelka MŠ Jiříkov Filipovská.

Na zeleném pažitu se představily děti z těchto mateřských školek: Rumburk Krásnolipská, Rumburk Podhájí, Rumburk Jindřichov, Šluknov Svojsíkova, Šluknov Žižkova, Mikulášovice, Dolní Poustevna, Jiříkov Filipovská a Jiříkov Hradecká.

Se šesti disciplínami (střelba na branku, hod do koše, běh na čas, skok 
z místa, štafeta a slalom 
z overballem) si nakonec nejlépe poradily děti z MŠ Rumburk Jindřichov. „Každý tým měl deset dětí. Vítězná školka navíc získala putovní pohár a musí ho na příští olympiádu zase přinést a bojovat o jeho obhajobu. Celá akce se konala poprvé. Ale už teď je jasné, že ji budeme opakovat. Myslím si, že se to vše povedlo, přálo nám počasí a všichni si to užili," má jasno Majáková.

„Poděkování patří městu Jiříkov a také aktivní školce," dodala na závěr jedna 
z organizátorek „dětské" olympiády.

Autor: DENÍK/Michal Šafus

Zdeněk Heinzel: Jsem rád, že moje firma pomohla zorganizovat tuto akci. Poděkování patří i panu Ing. Jakubcovi a studentům Vyšší odborná školy, Střední průmyslová školy a Střední odborná školy služeb a cestovního ruchu, Varnsdorf, kteří narychlo ochotně vypomohli s pořadatelstvím, poté co na tu to akci nebyli uvolněni hráči A mužstva FK Varnsdorf.

Autor: Lenka Haureljuková